Lista aktualności Lista aktualności

Każdego roku 500 mln nowych drzew

Leśnicy przystąpili do odnowienia lasu

Wiosna to niezwykle pracowity okres w lesie. Wraz z nastąpieniem cieplejszych dni rozpoczyna się okres sadzenia drzew. Lasy Państwowe są pod tym względem rekordzistami w naszym kraju, leśnicy sadzą ok. 500 mln nowych drzew rocznie, co daje ok 1000 drzew na minutę.

Sadzonki różnych gatunków drzew dopasowuje się do siedliska, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie drzew dorodnych o wysokiej żywotności i jakości.

Przed rozpoczęciem sadzenia należy przygotować glebę, czynność tą w zależności od sposobu przygotowania gleby można wykonać na wiosnę lub w jesieni poprzedniego roku.

 

Należy pamiętać, że powierzchnia lasów w Polsce rośnie z roku na roku, co roku sadzimy co raz więcej drzew liściastych, a ich udział od czasu wojny zwiększył się z 13% do 23%. Lesistość kraju zbliża się do 30% - docelowo ma zostać osiągnięta w 2020 r., natomiast w roku 2050 ma docelowo
ma osiągnąć 33%.

„Fabryką sadzonek" są szkółki leśne, które łącznie w Polsce produkują ok. 800 mln drzew
i krzewów.

Nadleśnictwo Józefów serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zakupu sadzonek różnych gatunków drzew, m.in. sosny, brzozy, dębu, jodły i wielu innych w szkółce leśnej Rebizanty,
tel. 694-418-992 .